1234

قبل بعدي

۵ باور اشتباه پيش از ازدواج

  ۵ اشتباهی که معمولا بسياري از افراد در جلسات خواستگاري مرتکب مي شوند:
۱ -تسليم زرق و برق هاي مادي و ظاهري طرف مقابل مي شويم

بسياري از ما در انتخاب همسر خود متاثر از عوامل زيادي هستيم، عواملي مانند: پول فرد، جايگاه اجتماعي و نفوذ فرد، ثروت خانوادگي ، شغل، شهرت، زيبايي و... گاهي ممکن است فکر کنيم که اين عوامل در انتخاب ما تاثيري ندارد! اما در واقعيت چنين چيزي کمتر ديده مي شود. مهم است که به لحاظ عواملي که ذکر شد شباهت هايي بين دو طرف وجود داشته باشد، اما شباهت داشتن با تحت تاثير قرار گرفتن متفاوت است. وقتي يک رابطه صرفاً به دليل مسائل اقتصادي و مادي يا تنها به خاطر هر يک از عوامل ذکر شده، شکل گرفته باشد، يک رابطه ناسالم است.

 

۲ - تسليم نياز جنسي مي شويم

يکي از مسائل عمده اي که در تصميم گيري صحيح ممانعت ايجاد مي کند، ميل جنسي است. البته تنها و بهترين راه براي پاسخ به اين ميل، ازدواج است، اما اين مسئله نبايد فرآيند انتخاب همسر را تحت الشعاع قرار دهد. به همين دليل، لازم است:

الف) با حوصله و بدون عجله در طول زمان با فرد مقابل خود آشنا شويم و براي ازدواج کردن عجله نکنيم.

ب- از هرگونه رابطه جنسي قبل از ازدواج پرهيز کنيم تا بدون تاثير آن روابط به شناخت يکديگر برسيم.

۳ - ترديدهاي خود را ناديده مي گيريم

ترديد داشتن در فرآيند تصميم  گيري در انتخاب همسر آينده، امري بسيار عادي است اما بي توجهي به احساسات دروني و ترديدهايي که داريم، مسلما اشتباه است. زماني که درباره مسئله اي ترديد داريم تا هنگامي که برطرف نشده است نبايد ازدواج کنيم.

بهتر است با شناخت بيشتر و دادن زمان بيشتر به خودمان و بررسي موضوع بر ترديدها غلبه کنيم.

۴ - فکر مي کنيم مي توانيم طرف مقابل را تغيير دهيم

بسياري از افراد به خصوص خانم ها مستعد پذيرش اين باور غلط هستند که مي توانند با عشق، توجه، تلاش و علاقه و يا حتي با بچه دار شدن شريک آينده زندگي خود را تغيير دهند. اما آنچه از آن غافل مي مانيم اين است که عادت هاي رفتاري طرف مقابل ما طي سال ها و پس از شکل گيري هويت او، تقويت شده است و به اين سادگي قابل تغيير نيست.

۵ - باور داريم که پس از ازدواج مشکلات کم مي شود

بسياري از ما اميدواريم، مشکلات يا نقايصي که پيش از ازدواج متوجه آنها شده ايم، پس از ازدواج برطرف شود. اما لازم است خاطر نشان کنيم که آنچه در خلال آشنايي از فرد مي بينيم به احتمال بسيار زياد بعد از ازدواج نيز تداوم خواهد يافت. يکي از بهترين راه ها براي شناخت فرد مقابل، مشاهده نحوه تعامل او با خانواده اش است. نوع برخورد فرد در خانواده اطلاعات زيادي در باره نحوه رفتار عادي او به ما مي دهد و به ما کمک مي کند تا پيش بيني کنيم که اين فرد بعد از ازدواج چگونه رفتار خواهد کرد. اگر فرد در ارتباط با خانواده خود صادق و راحت باشد، احتمالا بعد از ازدواج هم اين چنين خواهد بود و اگر با خانواده خود با تعارض و دوگانه رفتار کند، احتمالا همان الگو را هم نسبت به همسر خود به کار خواهد برد هرچند بسياري عقيده دارند که همه توان خود را به کار خواهند گرفت تا الگوهاي رفتاري خانواده خود را دوباره اجرا نکنند مثلا مي گويند: «من مثل پدرم نيستم» هرچند افراد مي توانند تغيير کنند اما به ياد داشته باشيد گفتن اين حرف ها به مراتب راحت تر از عمل کردن به آن هاست.

 

 

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما