1234

قبل بعدي

ازدواج و ۵ نیاز اساسی

ازدواج و ۵ نیاز اساسی

فراوری: فاطمه ایمانی

مقدمه

یکی از اهداف ازدواج تأمین نیازهای اساسی زنان و مردان است و اگر افراد متأهل در زندگی مشترکشان برای تأمین نیازهای همسرشان تلاش کنند در بهبود صمیمیت در رابطه زناشوییشان پیشرفت چشمگیری ایجاد خواهد شد.

اما قبل از این که به این جا برسید، چه طور باید بفهمید نیازهای زندگی چیست و مهم تر از همه شدت این نیازها در طرف مقابل چقدر است؟

نیازهای مشترک در ازدواج

نیاز جنسی شاید به عنوان اصلی ترین نیاز ازدواج شناخته شود اما واقعیت این است که به جز این نیاز مهم، نیازهای دیگری هم هستند که ما به خاطر آنها ازدواج می کنیم. نیاز به داشتن خانواده، نیاز به حمایت، نیاز به تولید مثل و ادامه نسل، نیاز به تایید شدن و دوست داشته شدن و نیاز به استقلال از خانواده پدری و ساختن خانواده خود. حتی در ادامه حس های پدرانه و مادرانه ای که سراغ ما می آیند، ما را وادار می کنند تا از تنها راه شرعی و قانونی آن استفاده کرده و این حس شیرین را تجربه کنیم.

تمام این حس ها برای زن و مرد مشترک است. اما نیازهای اساسی تری هم وجود دارند که ما به خاطر آنها زندگی و تلاش می کنیم. در واقع اگر عمل ازدواج کردن برای پاسخگویی به نیازهایی که در بالا گفتیم صورت می گیرد، کل زندگی و حرکت هایی که می کنیم هم به خاطر یک سری نیاز دیگر انجام می شوند. نیازهایی که به عنوان نیازهای پایه ای شناخته شده و کم و زیاد بودن شدت آنها باعث می شود که شما در زندگی مشترکتان سازگارانه تر و با احساس خوشبختی بیشتری با هم زندگی کنید.

نیازهای اولیه زندگی

معمولاً همه انسان‌ها در طول زندگی برای پاسخ به ۵ نیاز اولیه خود، تلاش می‌کنند؛ این نیازها عبارت است از:

۱. نیاز بقا

۲. نیاز عشق و محبت

۳. نیاز قدرت

۴. نیاز آزادی

۵. نیاز به تفریح

نیاز جنسی شاید به عنوان اصلی ترین نیاز ازدواج شناخته شود اما واقعیت این است که به جز این نیاز مهم، نیازهای دیگری هم هستند که ما به خاطر آنها ازدواج می کنیم

نیاز بقا، نیاز به تامین مسائل اقتصادی، توجه به بهداشت و سلامت جسمانی و مانند این ها است.

نیاز آزادی، نیاز به انجام کارهای مورد علاقه است. پاسخ به این نیاز در زندگی مشترک بدین گونه است که همسر خود را مدام تحت کنترل شدید و افراطی قرار ندهید.

نیاز به قدرت، تمایل به تسلط بر امور مختلف زندگی، پیشرفت و مدیریت زندگی است. ما برای حفظ مسیر زندگیمان می‌جنگیم و دیگران را به علت مخالفت با خودمان تنبیه می‌کنیم؛ بنابراین اگر در زندگی مشترک مورد احترام قرار بگیریم نیاز به قدرتمان بهتر پاسخ داده می‌شود.

نیاز به عشق، محبت و همچنین تفریح نیازهایی است که سهل‌تر از دیگر نیازها در ازدواج تأمین می‌شود. این نیازها را می‌توان با راه‌های مختلف برآورده ساخت و نباید در پاسخ به این نیاز همسر، بی‌توجه بود.

خوشبختی با تناسب در اولویت ها

۵ نیازی که به آن‌ها اشاره شد به میزان‌های متفاوتی در افراد مختلف وجود دارد. آگاهی از میزان هر کدام از این نیازها در همسرتان، به شما در تأمین و پاسخ به آن‌ها کمک می‌کند. سعی کنید در عین این که مکمل او هستید هم جهت با او قدم بردارید. یعنی همسری را انتخاب کنید که نیازهای شما نیازهای او هم باشد و اولویت هایتان یکسان باشند.

اگر همسرتان نیاز به قدرت بالایی دارد، شما هم باید فردی جاه طلب باشید و در فعالیت های اجتماعی تان خواستار پیشرفت و قدرت باشید. اما در زندگی مشترک باید سعی کنید در این نیاز توازن ایجاد کنید تا سنگ روی سنگ بند شود. یعنی با میل قدرت خود، در زندگی پیش نروید بلکه سعی کنید مکمل همدیگر باشید و نسبت به یکدیگر متواضعانه رفتار کنید.

منبع

بخش کلوب ازدواج تبیان

 

موسسه خانه مهر اصفهان

خیابان مسجد سید ابتدای کوچه شماره 23 پلاک 8

شماره تماس 03133360007   و     03133385545

خانم احمدیان

نظرات   

 
Guest
0 #1 Guest 1398-08-05 15:43
سلام خسته نباشید موسسه هنوز هم فعال هست؟
 

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما