1234

قبل بعدي

ازدواج سفید بخاطر عدم اهمیت به موضوع امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ به نقل از ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین “محمود محمدی” رئیس دادگستری شهرستان زرند در تشریح علل طلاق گفت: عمده دلایل طلاق را می توان رفع قبح طلاق درجامعه، اعتیاد به مواد مخدر، مشکلات جنسی، فقر و مشکلات اقتصادی و بیکاری، بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر، دخالت بزرگترها، عدم پرداخت نفقه، ازدواج تحمیلی، مشکلات جسمی و همچنین رویای رسیدن به زندگی ایده آل برشمرد.

وی در تشریح آسیبهای اجتماعی پیرامون طلاق عنوان کرد: متاسفانه جامعه اسلامی به مسیری می رود که بسیار متفاوت با اهداف تشکیل انقلاب اسلامی است.

محمدی با اشاره به ۱۱میلیون جوان مجرد در سن ازدواج، گفت: با وجود افزایش محرکهای شهوات در جامعه از جمله فضای مجازی، اینترنت و ماهواره متاسفانه گرایش جوانان به ازدواج کم است که آسیب بزرگی برای جامعه اسلامی محسوب می شود.

وی گفت: بسی جای تاسف است که امر به معروف و نهی از منکر که از الزامات جامعه اسلامی است امروزه بسیار در جامعه ما غریب مانده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی اظهار کرد: اگر به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اهمیت می دادیم امروزه شاهد گرایش جوانان به ازدواج سفید نبودیم و جای ارزشها و ضد ارزشها عوض نمی گردید.

محمدی خاطر نشان کرد : در دوره ای قرار داریم که نسل جوان در معرض آماج گلوله های فرهنگی دشمن قرار گرفته، دشمنی که قصد تغییر اندیشه و تفکر دینی اسلامی جامعه و جایگرین کردن تفکر منحرف غربی را دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از مجردها به واسطه معیشت و مشکلات اقتصادی حاضر به ازدواج نیستند، گفت: در سالی که مزین به نام”اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شده” است مسئولین باید حل این مشکل را در راستای اشتغال زایی مورد توجه دهند.

این مقام قضای ابراز کرد: همانطور که ازدواج محبوب خداوند است طلاق از نظر اخلاقی عملی مذموم و مقبوض ترین حلال می باشد و بایستی بنحوی در جامعه اسلامی عمل کنیم که فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم.

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما