1234

قبل بعدي

راه های شناخت و گزينش همسر در جلسات خواستگاری

راه های شناخت و گزينش همسر در جلسات خواستگاری
 

1) فرآيند زندگي فرد را مرور کنيد. بسيار مهم است که در جلسات خواستگاري تنها به آخرين اخبار زندگي فرد مقابل بسنده نکنيد. در مواردي فردي که شما را پسنديده است، ممکن است تحت تأثير هيجانات و احساسات عاشقانه و دوست داشتن، تغييراتي در خود احساس کند که با ديدگاه شما همسو است، اما اين يک امر پايدار نيست. بنابراين شما بايد از ويژگي هاي ثابت شخصيت فرد آگاهي پيدا کنيد که بخشي از آن در گفت و گوهاي دو نفره مشخص مي شود و بخشي در تحقيقاتي که بايد انجام دهيد. از فرد بخواهيد خودش را توصيف کند. از زبان خودش ويژگي هايش را بشنويد و در تحقيقات بعدي در پي اين باشيد که صحت ادعاي او را کشف کنيد. دکتر «محسن ايماني» در کتاب «شيوه هاي شناخت و گزينش همسر» براي تناسب ميان ادعا و عمل طرفين به جوانان توصيه مي کند که اين امر را جدي بگيرند و به آن توجه کنند؛ براي مثال از کسي که خود را فردي هنرمند يا نويسنده، شاعر يا خوشنويس و ... معرفي مي کند بخواهيد نمونه اثرش را به شما نشان دهد.

 

2) از فن سؤال معکوس، هوشمندانه استفاده کنيد. دکتر ايماني در تبيين شيوه هاي گزينش همسر اين شيوه را با مثال زير مطرح مي کند؛ اگر شما فردي اجتماعي هستيد و دوست داريد همسرتان نيز اجتماعي باشد، بهتر است سؤال خود را اين گونه مطرح کنيد: "اگر همسر شما اجتماعي نباشد، خيلي ناراحت مي شويد يا برايتان مهم است؟" و در اين شرايط پاسخ فرد احتمالا به واقعيت نزديک است.

3) دوستان فرد، منبع اطلاعاتي ارزشمندي هستند. فراموش نکنيد از او بخواهيد دوستانش را به شما معرفي کند. هر کسي با افرادي دوستي مي کند که به آن ها شبيه است و از سوي ديگر دوستان تأثير زيادي بر شخصيت فرد مي گذارند؛ بر اين اساس شناخت دوستان طرف مقابل، اطلاعات خوبي در اختيار شمامي گذارد.

4) ويژگي هاي شخصيتي را ارزيابي کنيد. روحيات طرف مقابل را هم مستقيما از خود او بپرسيد و هم در اطلاعاتي که از او به دست مي آوريد واکاوي کنيد.

برخي ويژگي ها براي تشکيل زندگي مشترک اهميت زيادي دارد در حالي که برخي ديگر تنها به اين بستگي دارد که خود شما چه روحيه اي داريد. به عنوان مثال: ازدواج با کسي که اهل گذشت نيست در زندگي مشترک مي تواند خيلي مشکل ساز باشد، اما اين که کسي معتقد باشد که در مهماني نبايد چند نوع غذا پخت، آسيبي به اصل زندگي مشترک نمي زند!

5) به قضاوت چشم هايتان اعتماد نکنيد: امکاناتي را که در جلسه خواستگاري به چشمتان مي آيد چه از طرف دختر و چه از طرف پسر مبناي تصميم گيري و قضاوت قرار ندهيد. مثلا اين که داماد با دسته گل يا خودرويي گران قيمت به خواستگاري آمد و يا همراهان او از لباس هاي بسيار شيکي برخوردار بودند، اگر چه در صورت واقعي بودن معرف ويژگي هاي اقتصادي طرف مقابل است، اما دليل نمي شود که شما دست از بررسي برداريد، کم نبوده اند کساني که با آراستگي هاي ظاهري در جلسات خواستگاري خانواده هاي بسياري را فريفته اند. در شماره هاي بعد به موضوع «تحقيقات» بيشتر مي پردازيم.

 

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما