1234

قبل بعدي

کتابی که مجردها باید بخوانند

 کتابی که مجردها باید بخوانند
 
 
زندگی در دنیای جدید مهارت های متناسب و ویژه خود را می طلبد و شیوه مناسب خواستگاری در این شرایط نیاز به رعایت اقتضائات همین دنیا دارد. سخت ترین مرحله ازدواج و خواستگاری در دنیای جدید شناخت فرد موردنظر برای ازدواج است که بخش مهمی از سوالات و دغدغه های جوانان امروز را به خود اختصاص می دهد. واقعا بهترین راه برای انجام خواستگاری و شناخت طرف مقابل در دنیای جدید چیست؟

کتاب «تفاوت های دختر و پسر و راه و رسم خواستگاری» تألیف «محمدرضا ایزدپور» را انتشارات قدیانی منتشر کرده است. این کتاب دارای پنج فصل «تفاوت شناسی پسر و دختر»، «روش های صحیح انتخاب همسر»، «نمونه ای از سوال های قبل از ازدواج»، «شناخت دختر و پسر از طریق تحقیق» و «علایم هشدار دهنده دوران نامزدی» است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «افراد و شخصیت های خاصی که هر فردی برای خود الگو می کند، در واقع تعیین کننده نوع تمایلات و تفکر او به شمار می آیند؛ مثلا فردی که دائم از هنرپیشه های تلویزیونی با گرایش خاص مذهبی یا غیرمذهبی حرف می زند و در هر گوشه از زندگی خود اثری از آن ها را به نمایش می گذارد، نشان می دهد که طرز تفکر و تمایلات درونی و ذهنی او به چه سمت و سویی است.

محال است انسان برخلاف طرز تفکر و تمایل خود، کسی را محبوب قلب خود بداند. بنابراین نوع کتاب های موردعلاقه اشخاص زوایای اتاق شان و تصاویر و حتی زنگ گوشی تلفن همراهشان نمایانگر شخصیت آنان است. یافتن الگوهای شخصیتی فرد مثل یک علامت مناسب هشدار دهنده عمل می کند.

اگر پسر و یا دختری تمایلات مذهبی دارد یا بسیار علاقه مند است که همسر آینده اش با او در ایده و مذهب کفویت داشته باشد، باید در نوع افرادی که نامزدش به عنوان الگو پذیرفته است، دقت کند تا متوجه شود که آیا فردی که قصد ازدواج با او را دارد، هم همانند یا مشابه خودش فکر می کند یا تمایلات و گرایش های ضدمذهبی و ضددینی دارد. در صورتی که در عقاید و باورهای مذهبی با هم همخوانی ندارند، بهتر است قبل از آغاز زندگی رسمی تکلیف خود را روشن کنند.

چرا که برخی از مراجعان به مراکز مشاوره، زوج هایی هستند که از تضاد بالای عقیدتی با همسر خود گله مند هستند، مثلا دختر معترض است که شوهرش نماز نمی خواند، روزه نمی گیرد، به شرکت در جلسات مذهبی تمایلی ندارد و ... یک عمر زندگی کردن کنار چنین کسی نه تنها به آرامش خاطر و تربیت فرزندهای صالح و مطلوب منجر نمی شود، بلکه هر لحظه فضای خانواده به میدان جنگی تمام عیار تبدیل می شود.»

این کتاب در 96صفحه و با قیمت 4000تومان منتشر و روانه بازار نشر شده است.

برگرفته از: فارس، آی کتاب

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما