1234

قبل بعدي

مختصر و مفید درباره یک ازدواج موفق

 مختصر و مفید درباره یک ازدواج موفق
 
ازدواج و زندگی مشترک را نمی شود از کتاب یاد گرفت اما اشخاص زیادی هستند که از دانسته های دیگران تجربه اندوزی می کنند. کتاب هایی که در این رابطه نوشته شده اند می توانند به شما کمک کنند تا از تجربه های دیگران درس بگیرید و مهم تر از آن بتوانید به درستی معیارهای ازدواج را بشناسید، انتخاب کنید و در طول ارتباط با نامزد یا همسرتان مشکلاتتان را حل کنید.

پیشنهاد ما این بار برای مطالعه شما کتاب «ازدواج، حل مشکلات زناشویی» نوشته دکتر ماهیار آذر است که از سوی انتشارات قطره روانه بازار نشر شده. در این کتاب هر چیزی که باید درباره ازدواج بدانید، برای شما فراهم شده است.

 

در واقع هدف این کتاب جواب دادن به این سوالات است:

چه زمانى براى ازدواج مناسب است؟

مشخصات یک همسر خوب چیست؟

با چه مردان و زنانى ازدواج نکنیم؟

آیا همسر خوب باید تمام شرایط مناسب را داشته باشد؟

اختلاف طبقاتى چه پیامدهایى مى‌تواند به همراه داشته باشد؟

آیا اختلاف فرهنگى مى‌تواند در روابط زناشویى مشکل ایجاد کند؟

براى ازدواج تفاهم مهم‌تر است یا توافق؟

چگونه مى‌توان طرف مقابل را شناخت؟

آیا آشنایى قبل از ازدواج تأثیرى در تداوم زندگى زناشویى دارد؟

به چه مواردى در دوران آشنایى باید توجه کرد؟

عشق چیست و آیا لازمه ازدواج است؟

عشق رمانتیک و آرمان‌گرایانه چه تأثیرى در انتخاب همسر دارد؟

چگونه مى‌توان عشق هیجانى و رمانتیک را از عشق واقعى تشخیص داد؟

در صورت مخالفت خانواده، چه باید کرد؟

مشکلات مهم در زندگى زناشویى کدام‌اند؟

و ...

البته تاریخ مصرف این کتاب فقط تا زمان ازدواج شما نیست. شما حتی بعد از عقد و عروسی هم می توانید به اطلاعات این کتاب مراجعه کنید و یاد بگیرید چطور رابطه تان را همیشه تازه نگه دارید؟ چه زمانى براى بچه‌دار شدن مناسب است؟ آیا نداشتن بچه به زندگى زناشویى آسیب مى‌زند؟ چه باید کرد تا ارزش‌هاى زناشویى تغییر نکنند؟ براى ادامه زندگى و فرار از تنش، تا کجا باید مشکلات را تحمل کرد؟ در صورت مشاهده خیانت و دروغ چه باید کرد؟ و مسایلی از این دست.

دکتر ماهیار آذر در بخشی از این کتاب می‌نویسد:

مرد و زن باید از نظر عقلى و ذهنى به چنان رشدى برسند که بتوانند به‌راحتى از والدین خود جدا شوند. به خودکفایى دوران بزرگسالى برسند. جایگاهى رضایت‌بخش در بازار کار بیابند. صمیمیت عاطفى و جنسى را در یک رابطه مبتنى بر تعهد تجربه کنند. توانایى حفظ آن را در مواجهه با فشارهاى قدرتمند بدنى، روانى و محیطى دارا باشند؛ با افراد، در سنین مختلف روابط دوستانه برقرار کنند؛ قدرت پذیرش نقش همسر و به تبع آن پدر یا مادر بودن را از ابعاد مختلف روان‌شناختى و زیستى دارا باشند. سن ازدواج به عوامل مختلفى ارتباط دارد که عبارتند از: بلوغ جسمى و فکرى، توانایى کسب درآمد، پیشرفت تحصیلى و... .

تاریخ مصرف این کتاب فقط تا زمان ازدواج شما نیست. شما حتی بعد از عقد

و عروسی هم می توانید به اطلاعات این کتاب مراجعه کنید و یاد بگیرید چطور

رابطه تان را همیشه تازه نگه دارید؟ چه زمانى براى بچه‌دار شدن مناسب است؟

آیا نداشتن بچه به زندگى زناشویى آسیب مى‌زند؟ و...

 

دوره آمادگى براى ازدواج دوره‌اى است که در آن زوجین باید به‌منظور درک اهداف و نگرش‌ها و نیز بررسى مسائل خانوادگى، اقتصادى و امیال و آرزوهاى طرفین همدیگر را صادقانه و دقیق بررسى کنند. همچنین بحث و مذاکره در این دوره درباره جنبه‌هاى زندگى مشترک امرى ضرورى است. بنابراین، افراد باید از بلوغ فکرى و سن مناسب برخوردار باشند و به مسائل مربوط به آن با جدیت نگاه کنند.

دکتر ماهیار آذر متولد سال 1334 است که در سال 1367 در رشته‌ی روان‌پزشکی و علوم رفتاری از دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی فارغ‌التحصیل شدو به عضویت هیئت‌علمی گروه روان‌پزشکی آن دانشگاه درآمد. او تاکنون 12 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف علوم رفتاری تألیف کرده‌است.

 

منبع : خانه مهر

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما