1234

قبل بعدي

نیاز زن ها ، خواسته مردها

 نیاز زن ها ، خواسته مردها

همه ی ما انتظار داریم که ازدواج نیازهای عاطفیمان را برآورده کند. ما زنها و مردان امروزی انتظارات و خواسته های بیشتری از زندگی زناشویی داریم . از آنجایی که اساس زندگی زناشویی به طور چشم گیری تغییر کرده است ،ما دیگر نه برای برخورداری از حمایت که برای برخورداری از عشق و تامین نیازهای عاطفی ازدواج می کنیم . امروزه بسیاری از قوانین و روش هایی که والدینمان برای ادامه زندگی زناشویی به کار می بردند ، تاثیر خود را از دست داده اند و حتی خلاف عمل می کنند.

 

متاسفانه می توان گفت که همه ما در ادامه روابط زناشویی درست به شیوه نسل گذشته رفتار می کنیم . تا زمان ازدواج که با خانواده خود زندگی می کنیم از آنها یاد می گیریم که چطور رفتار کنیم و واکنش نشان دهیم. به همین دلیل ، بدیهی  است که تجربیات دوران کودکی بر کیفیت روابط ما در زندگی سال های بعد تاثیر می گذارد . والدینمان نمی توانستند راه حل مسائلی را به ما بیاموزند که خودشان با آنها مواجه نبودند . ما به عنوان وارثین آنها با مسائل جدیدی روبرو هستیم که به راه حل های جدیدی نیاز دارند.

 

نه تنها باید مهارت های جدیدی را در زندگی زناشویی بیاموزیم بلکه بار مسئولیتمان سنگین تر شده است . با تغییراتی که در نسلها به وجود آمده است ، زنها می خواهند بدون توجه به سرشت و خلق و خوی خویش ، مانند مردها رفتار کنند. زنها می خواهند برای شوهرشان نقش بیش از یک مادر یا زن خانه دار را ایفا کنند . مردها هم دیگر نمی خواهند یک جنگجو یا ماشین کار باشند. آنها به تفریح و سرگرمی بیشتری نیاز دارند و می خواهند در تربیت فرزندانشان دخالت بیشتری داشته باشند. در خیلی از موارد به دلیل آشنا نبودن با نیازهای یکدیگر و به طور کلی آشنا نبودن با زندگی مشترک و مهارت های آن، زندگی زناشویی دچار چالش و مشکلات بسیاری می شود تا حدی که زوجین حتی دیگر نمی توانند یکدیگر را تحمل کنند علی رغم اینکه هیچ یک از آنها خواسته ی قلبی شان جدایی نیست ولی مشاجرات روزمره به جایی می رسد که دیگر نفسی برای آنها نمی ماند و فکر می کنند تنها راه ،فرار از شرایط موجود است ولی خیلی مواقع طلاق تنها راه حل نیست.

اگر در زندگی زناشویی خود با مسائلی روبرو هستید با خواندن این کتاب مطمئن می شوید که تنها نیستید و متوجه می شود که شما و همسرتان اشتباهی مرتکب نشده اید . اشکال کار اینجاست که شما هرگز مهارت های لازم برای زندگی زناشویی را نیاموخته اید.

نیاز زن ها ، خواسته مردها ، به وضوح نشان می دهد که دلایل بروز مسائل زندگی زناشویی اجتناب ناپذیر هستند و مهارت جدیدی را برای رفع این مسائل و ایجاد اطمینان و سازش بیشتر در خانواده می طلبد .با کسب این مهارت ها ، شما می آموزید که قوی و استوار باشید و ناهنجاری های خانواده تان را به تدریج برطرف کنید و شور و عشق از دست رفته سال های نخست زندگی مشترکتان را دوباره بدست آورید .

 

هر كس به طور طبیعی می تواند خواسته و سلیقه ای داشته باشد و در امور فردی مطابق آن تصمیم گیری نماید. امّا در زندگی مشترک، به دلیل اجتماعی بودن نهاد خانواده، ضرورت دارد كه افراد به خواسته های یكدیگر توجه نموده و احترام بگذارند. این دقت ها احترام به علایق و سلایق دیگران را نشان می دهد. ممكن است مردی قبل از تشكیل زندگی مشترك، تنها به خواسته های خود در نوع غذا، لباس و... توجه داشته باشد، ولی اكنون پس از ازدواج، حتماً باید به خواسته های همسر و سایر افراد خانواده توجه كند.

نویسنده کتاب بیان می کند که :« بارها زوج هایی رادیده ام که در شرف متارکه بودند اما با آموختن مهارت های زندگی زناشویی به طور معجزه آسایی بار دیگر عشق و محبت را به زندگیشان بازگرداندند. با کشف اشتباهاتشان دیگر احساس عجز و ناامیدی نمی کردند و بار دیگر قلبهایشان را بر روی یکدیگر گشودند. با درک مسائل از گناهان یکدیگر چشم پوشیدند و مهارت های جدیدشان را به اجرا درآوردند. چنین افرادی به سرعت به نتیجه می رسند و روابطشان تغییر می کند.»

این کتاب به جای تمرکز به آنچه نمی توانیم انجام دهیم به آنچه می توانیم انجام دهیم و چگونگی انجام آن  تمرکز دارد . می توان با پی بردن به اشتباهات و کسب مهارت های جدید ارتباطی  تغییرات مثبت و چشم گیری در زندگی زناشویی خودبه وجود آورد.

لازم نیست همسرتان این کتاب را بخواند تا روابطتان بهتر شود.با کسب این مهارت های جدید شما نیز به تنهایی می توانید کیفیت روابط خود را افزایش دهید . مسلما اگر همسرتان نیز این کتاب را بخواند بر سرعت این تحولات افزوده می شود اما حتی اگر خواندن این کتاب هیچ جذابیتی برای او نداشته باشد.راز موفقیت شما در این است که از مطالبی که آموخته اید به خوبی استفاده کنید.

اگر مایل هستید که شوهرتان نیز این کتاب را مطالعه کند برای ترغیب او به خواندن کتاب روش خاص را باید انجام دهید . اگر کتاب را به دست همسرتان بدهید و به او بگویید تو به این کتاب احتیاج داری ، بر مقاومت او می افزایید اما اگر کتاب را باز کنید و بخشی را که مربوط به مردها است به او نشان دهید و از او بپرسید آیا این مطلب به راستی درست است به احتمال بسیار ناگهان توجه او جلب می شود.

این شیوه به دو دلیل موثر است : نخست آنکه ، مردها دوست دارند در مورد هر چیزی متخصص ظاهر شوند و با این برخورد شما این حس را به او منتقل می کنید .

دوم آنکه وقتی او به بخشی از این کتاب گوش می دهد به سرعت می فهمد که در این کتاب مطلبی مخالف با مردها نوشته نشده است و قصد ندارد آنها را تغییر دهد و برخورد کاملا دوستانه با آنها دارد.

خوشبختی، صمیمیت و عشق جاودان لازمه دوام زندگی مشترک هستند.در این كتاب سعی شده نكته‌ها، مسائل و راه‌های صحیح در روابط زن و شوهر معرفی شود كه البته در این میان، به نمونه‌های متعددی از زندگی افراد نیز اشاره گردیده و طی آن، راه حل‌هایی در بهبود روابط، نیز نیازها و خواسته‌های دو طرف با هدف پایداری عشق در زندگی و بهره‌مندی از آن مطرح گردیده است.

کتاب حاضر دارای 10 فصل و 271 صفحه است و عناوین فصول آن، آنچه مادرتان نمی توانست به شما بگوید و پدرتان نمی دانست ،نیاز زنها ،خواسته مردها، شرح وظیفه ای جدید برای روابط زناشویی، زنان و مردان احساس و اندیشه متفاوت،مهارتهای مردانه برای گوش دادن بدون ناراحتی،مهارتهای زنانه برای صحبت کردن و تشویق مرد به گوش دادن، مردها ،مردانه و زنها ، زنانه حرف می زنند، مردها هنوز مریخی و زنها هنوز ونوسی هستند،عشق پایدار ،تلاش برای صمیمیت جاودان و پردوام،می باشد.

در آخر خاطر نشان می شود که این کتاب نه تنها برای متاهلین بلکه برای مجردها هم بسیار مفید بوده و آنها نیزمی توانند بهره ی بسیار زیادی از مطالب آن ببرند.

مشخصات کتاب

نویسنده:جان گریشام (گری)

مترجم:ندا شادنظر

ناشر:عقیل

 

 

منبع : خانه مهر

نظرات   

 
Guest
0 #1 Guest 1396-07-09 14:24
ارسال پستی کتاب براتون مقدوره؟
 

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما