1234

قبل بعدي

ازدواج ؟ مگه بیکارم !

ازدواج ؟ مگه بیکارم !

متین سیفی

مقدمه

اگر هنوز دوست دارید روزهای مجردی ادامه داشته باشد و ازدواج را یک حماقت می‌دانید، دراین مقاله با ما همراه باشید!

«هر وقت که بخوام می رم خونه، تا هرقت که لازم باشه سر کار می مونم. تصمیم گرفتم دوباره ادامه تحصیل بدم. برای تعطیلات خودم تصمیم می‌گیرم که کجا برم مسافرت. روز جمعه بدون تحمل غرغر هیچ کس تا ظهر می‌خوابم. به این می گن زندگی. این همه آدم که ازدواج کردند چی شد؟ کارشون به دعوا و جدایی کشید. چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟»

این‌ها حرف‌هایی بود که برادرم در جواب سؤال من که بالاخره کی می خوای زندگیت رو سر و سامان بدی؟ گفت. حرف‌های یک جوان که ممکن است حرف‌های شما هم باشد!

این روزها دو دسته افراد از ازدواج محرومند، آنها که به خاطر مشکلات اقتصادی نمی‌توانند اقدام کنند و آنها که اتفاقاً همه شرایط را دارند اما احساس نیازی برای تشکیل خانواده ندارند. برطرف کردن موانع ازدواج و حل مشکلات اقتصادی بحثی است که در این مقاله نمی‌گنجد اما برویم سراغ گروه دوم یعنی مجردهای فراری از ازدواج. در کشور ما اول ذی الحجه را روز ازدواج نامیده‌اند و این نامگذاری به بهانه زیبای یک پیوند آسمانی، حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (علیها السلام) است. این حسن تعلیل خود نشانه این است که ازدواج نمی‌تواند تنها یک امر زمینی باشد اگر ما آن را زمینی کرده‌ایم، مقصر خودمان هستیم نه فرهنگ و سنت به این زیبایی!

بگذارید با هم چند سال آینده تان را مروری بکنیم

به زندگی راحت و بی قید و شرط تان ادامه می‌دهید. می‌توانید آزادانه درس بخوانید و کار کنید. حالا یک مدرک دکترای زیبا دارید و سال هاست در شغل تان موفق بوده‌اید. بالاخره نوبت بازنشستگی رسیده. یک خانه اما خالی، یک ماشین اما بدون سر نشین و شاید یک حساب بانکی خوب منتطرتان است. موهای تان سفید شده و کم کم جوانی برای تان یک رویای دور دست می‌شود و خیلی از چیزهایی که برای داشتنش تلاش کردید، دیگر خواستنی نیست. روی کاناپه مقابل تلویزیون می‌نشینید و کانال‌ها را عوض می‌کنید.برای آرام کردن خودتان می‌گویید: خدا را شکر که بچه‌ای نیست که دغدغه مشکلات او آزارم دهد. کسی که از من پول بخواهد و نگران خودش و زندگی اش باشم. چقدر خوشبختم که نه زن دارم نه بچه !نه غم دارم نه غصه!

ازدواج پیوند دو روح است که البته نیازهای جسمانی شان را هم برآورده می‌کند، اگر به موقع و با روش مناسب انتخاب شود، می‌تواند ضامن خوشبختی باشد

اما من یقین دارم آن زمان دلتان می‌خواهد یک همدم مهربان که سال‌ها کنار هم سختی‌ها و خوشی‌ها را دوره کرده‌اید با سینی چای از آشپزخانه بیاید و به شما یادآوری کند که فردا وقت دکتر دارید. کنارتان بنشیند و با هم صحبت کنید. از بچه‌ها بگویید. یکی از نوه‌های تان بیمار است و دل تان برایش شور می‌زند. آن یکی فرزندتان ازدواج کرده و امروز خبر داده که به زودی باز هم صاحب نوه می‌شوید.آن یکی فرزندتان در شهر دور درس می‌خواند و قرار است این آخر هفته به دیدن تان بیاید و حسابی از این خبر خوشحالید.

شما باز نشسته شده‌اید اما هنوز احساس زندگی می‌کنید چون یک خانواده دارید. خانواده خوب و مهربانی که بزرگ‌ترین شانس زندگی هر کسی است. البته اگر زن و شوهر بار خاطر باشند نه یار شاطر و اگر فرزندان در محیط خانواده ناآرام درست تربیت نشوند، نمی‌شود چنین رویایی را محقق ساخت. همان بزرگی که گفتند: ازدواج نیمی از دین است. در جای دیگری هم گفتند: مؤمن پس از تقوای الهی، بهره‌ای برتر از همسر شایسته نبرده است.[۱] و همان بزرگوار همچون امشبی دست دخترشان را در دستان حضرت علی (علیه السلام) می‌گذارند، با یک مراسم ساده و یک جهاز ساده.

چیزی که این روزها دادگاه‌های خانواده را شلوغ کرده است، کم تحملی افراد و زیاده خواهی است. عشق میوه زمان است اما جوان‌ها انتظار دارند یک شبه در زندگی شان ایجاد شود.

ازدواج ترسناک نیست و فواید زیادی دارد مثل:

_ تنها راه صحیح رفع نیاز جنسی

_ رسیدن به آرامش

_ برطرف شدن نیاز به داشتن یک همدم و همراه

_بیشتر شدن حس مسئولیت پذیری

_داشتن فرزند

و...

اگر هنوز در مورد ازدواج کردن، تردید دارید با این سخن از امام صادق (علیه السلام) مطلب را تمام می‌کنیم و امیدواریم که کمی بیشتر در این مورد فکر کنید:

مردان و زنان بی همسر را همسر دهید، زیرا با این کار خدامند متعال اخلاق انان را نیکو می‌گرداند و روزی‌های شان را گشایش می‌بخشد و بر مروت آنان می‌افزاید.

قرار نیست خوشبختی از آسمان به دامن شما بیافتد اما با یک شریک همراه ساده تر می‌توان به خوش بختی رسید. با توکل بر خدا، ازدواج کنید و خوشبخت باشید.

 

منبع

بخش کلوب ازدواج تبیان

اضافه کردن نظر

موسسه یکتا خانه مهر
محلی برای انتخاب همسر طبق موازین شرع و عرف
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این موسسه با دار بودن مجوز رسمی و همچنین  کادری متشکل از کارشناسان و مشاوران روحانی و روانشناس در محیطی سالم و بدور از مشکلات دفاتر همسر یابی بدون مجوز و غیر مجاز ،  در کمال رازداری محلی امن و بدون استرس را برای شما فراهم آورده است  ...

تصاویر

تماس با ما

  • ثبت نام فقط به صورت غیر حضوری


تلفن : 32617946 - 09393720408


ساعت مراجعه صبحها ۹/۳۰ الی ۱۳

 

ایمیل : info@yektakhanemehr.ir

  کانال ما در تلگرام

  پیج اینستاگرام ما